Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodloužený víkend

9. 5. 2007

ObrazekVypadalo to jak super plán. Manžel odveze tři starší ratolesti na jižní Moravu k rodičům, kde s nimi stráví prodloužený víkend od pátku do úterý a mě zůstane na starost jen nejmladší Terezka, osmiměsíční mimčo, do té doby naprosto bezproblémové dítě, spící v pravidelných intervalech po dvou hodinách, dítě, které všechny udivuje tím, jak je klidné a pokojné a vzbuzující mírnou neskrývanou závist v těch, kteří by taky chtěli "takové hodné dítě" (jojo, počkejte si na čtvrté, my si taky museli počkat:-))). V duchu už jsem spřádala plány a přemýšlela, co udělám s tím přebytkem volného času, který na mě čeká. Na sobotu naplánováno kafíčko u kamarádky, v neděli shromko, v pondělí odpoledne babská jízda s grilováním a v úterý už jen v poklidu čekání na příjezd smečky. Zbytek času věnován úklidu, který už tak nutně náš domeček potřebuje a v neustálém frmolu se čtyřmi dětmi a ostatními aktivitami jsem jej slušně odbývala. Těšila jsem se, jak v pokojíčku vyhážu rozbité a nepoužívané hračky a ty ostatní pěkně kus po kuse umyju a uložím na určené místo. Jak vysmýčím každý kout, umyju okna a udělám prostě všechno, co bych ráda, ale nedostává se času. Jenomže...někde se stala chyba. Vůbec jsem nepočítala s tím, že Terezka má taky právo na "své dny" (dyk je to ženská:-))) a že mi s mým dokonalým plánem pořádně zamává. Potvrdila se moje teorie, že jedno dítě je mnohem náročnější než čtyři. Terezku něco trápilo a možná to byl i stesk po ostatních sourozencích a tatínkovi (být čtyři dny jenom s mamkou, to je nuda), takže mi neustále uplakaná a ufňukaná visela na nohách, kamkoliv jsem se hnula, namísto prachu na nábytku jsem utírala několikrát denně usoplený nosánek, potrénovala svaly na rukách a moje krční páteř dostala pořádně zabrat. Ještě že jsem si naplánovala i jiné akce než uklízení, nedělní odpoledne jsem strávila s kamarádkou v IKEA. Nesmírnou radost mi udělal hrnek, zakoupený právě tam, čaj z něho chutná úplně pohádkově.

Nakonec to dopadlo tak, že ten kdo si užíval relaxu byl Pepa ("vstával jsem po osmé a odpoledne jsem si šel ještě na dvě hodinky schrupnout s Adélkou, ale nechci tě provokovat"), vařila pro něj maminka a tak se vrátil naprosto odpočatý a vysmátý a na mě to všechno dolehlo a rozbolela mě hlava a padla jsem vyčerpáním. Ale on má pro to naštěstí pochopení, a tak mě alespoň na to úterní odpoledne zbavil povinnosti starat se o děti, za což byl náležitě odměněn:-)))

Závěr zní, že příště odjíždím já. A bez dětí.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

___

(Tamburýna z okolý Rýna, 10. 5. 2007 20:40)

... právě že tím kdykoli si nejsem tak jist .......

...

(mrozkulka, 10. 5. 2007 20:18)

Tamburýna: ...kdykoliv bude chtít a ideální stav by byl, my dva spolu pár dní bez dětí...:-)))ale nějak se nám to nedaří naplánovat...

...... ?

(Tamburýna z okolý Rýna, 10. 5. 2007 17:52)

.... a kdy bude mít manžel pár dní bez dětí .... ?

Ahojky

(Gabula, 9. 5. 2007 20:57)

No jo, člověk si radši nemá nic plánovat, aby potom nebyl zklamaný:))) Příště poslat se všema!!!! Ještě, že máš tak skvělého muže a nechal tě pěkně se vyspinkat. Tak si vař čajíček, do svého nového kouzelného hrníčku a vzpomínej na poklidně, strávené odpoledne v Ikea bez Terezky.